Webblager | Skickas omgående |
Butik | Finns i butik |
Levereras normalt inom 1-2 vardagar när varan finns i lager. |
Enda produkten avsedd för ändamålet!
Smidig sprayflaska avsedd för att främja läkning och utväxt av ny päls på irriterade områden, kliande områden, röda ilskna fläckar, krustor, rivmärken och på retad hud som inte blöder.
Används endast på hårlös hud!
Observera att det är viktigt att du utreder orsaken till din chinchillas problem samt åtgärdar den. Konsultera din veterinär om du hittar en kal fläck på din chinchilla då den vanligaste orsaken anses vara ringorm.
Innehållet är geléliknande och skön att få mot huden. Kan även användas i förebyggande syfte regelbundet.
Teddytassen rekommenderar!
Innehåll:
- Vatten
- Tallkärnvedextrakt
- Citrushydrosol
- Xantangummi
- Karragentångspulver
- Glycerylkaprylat
- Natriumfytat
- Glukos
- Glycerin
- Natriumhydroxid
- Levulinsyra
- P-anisinsyra
- Natriumlevulinat
- Silversulfat
Vikt: | 0,1 kg |
Med undantag för några enstaka extra tunga eller skrymmande varor så kostar frakten alltid 79 eller 119 kronor oavsett hur många varor du köper!
I vår nya butik som kan du låsa upp dörren med mobilt Bank-ID, välja bland 100-tals varor och därefter självscanna och betala i kassan alldeles på egen hand. Butiken har öppet 7-22, ALLA dagar i veckan!
Så här funkar det!